Uzależnienie

varka
Posty: 73
Rejestracja: śr cze 10, 2020 5:31 pm

Uzależnienie

Post autor: varka »

Co byście zrobili gdyby ktoś z Waszych bliskich był uzależniony i po prostu nie chciał się leczyć? Ja już wychodzę z siebie i staję obok aby przekonać męża do terapii. Alkoholizm to okropny nałóg i przejmuje dosłownie władzę nad człowiekiem. Może powinnam skontaktować się z ośrodkiem terapii uzależnień Forest i podpytać co się w takich sytuacjach robi? Personel medyczny zna się na rzeczy i może mi podpowie.

Perto
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 01, 2020 3:56 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Perto »

U nas konieczna okazała się pomoc psychiatryczna i tak trafiliśmy na klinikę psychomedic/pl/psychiatra-lodz/ Był to zdecydowanie dobry wybór.

sodoma
Posty: 150
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:23 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: sodoma »

Wiadomo, że nic na siłę. Można co najwyżej podpowiedzieć takiej osobie, jakie ma możliwości. Jedną z nich jest terapia uzależnień Marta Melka-Roszczyk: melka-roszczyk/pl/terapia-uzaleznien/ . Poczytajcie, czym charakteryzuje się taka terapia u psychologa.

pomarańcza
Posty: 79
Rejestracja: pt sie 07, 2020 10:53 am

Re: Uzależnienie

Post autor: pomarańcza »

Jak jesteśmy w temacie uzależnień to doskonale wiem, jak bardzo ważne jest to aby w ogóle zdawać sobie sprawę z tego że mamy pewien problem. A dopiero potem kolejnym krokiem jest udanie się na leczenie do ośrodka leczenia uzależnień. I tak też dowiedziałam się, że w ośrodku Nefo mają bardzo dobrą i wykształconą kadrę w której to odbędę detoks organizmu. Także od razu udałam się tam.

kalarepka
Posty: 100
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:17 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: kalarepka »

Uzależnienia to bardzo poważny problem dlatego też tak bardzo ważne jest uświadomienie sobie o takim uzależnieniu. A następnym krokiem jest udanie się do ośrodka Lewin na odwyk i terapię. Bo jednak w takim ośrodku mamy dostęp do specjalistów którzy doskonale wiedzą jak nam pomóc. Także myślę, że ten ośrodek to najlepsze co możemy zrobić w walce z uzależnieniem.

kostuszka
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:12 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: kostuszka »

Mój tata walczy z alkoholizmem. Pije już ponad 5 lat gdy zabrakło mojej mamy. Nie mógł sobie poradzić z śmiercią. Postanowiłam że umieszczę go w ośrodku terapii uzależnień Nefo. Mają tam wykwalifikowanych psychoterapeutów, którzy pomogą tacie wyjść z nałogu.

kalarepka
Posty: 100
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:17 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: kalarepka »

Co do uzależnienia to wszystko zależy od tego do jakiego terapeuty trafimy. A że ja trafiłam chyba kiepsko to nie potrafię z alkoholizmem skończyć. Dlatego też jak dowiedziałam się o ośrodku Mental Relax to postanowiłam się tam udać. Bo jednak tam mam dostęp przez cały czas do terapeutów którzy to doskonale znają się na uzależnieniach. Więc sama się przekonałam, że pobyt w takim ośrodku to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Kuroi
Posty: 40
Rejestracja: pn lis 02, 2020 3:42 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Kuroi »

Ja miałam o tyle łatwo, że moja kuzynka jest psycholożką i pokierowała mnie w tej sytuacji bo również mój mąż zaczął nadużywać alkoholu.. Dała mi namiar na Ośrodek Terapii Borowik a sama podczas "odwiedzin" starała się z nim zacząć rozmawiać na temat leczenia. Na szczęście u nas się udało.

niebieska
Posty: 163
Rejestracja: pt paź 02, 2020 9:20 am

Re: Uzależnienie

Post autor: niebieska »

Znam jedno świetne miejsce, gdzie pracują wyjątkowi profesjonaliści. Jest to poradnia psychologiczna, psychiatryczna Wrocław Empatio: psycholog-ms/pl/ . Osobiście byłam ich pacjentką i byłam bardzo zadowolona z pomocy, którą u nich otrzymałam.

lonely
Posty: 31
Rejestracja: wt gru 07, 2021 1:03 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: lonely »

Jeżeli zależy Ci na tym, aby rzucić alkohol i nigdy już nie mieć z nim styczności to mogę Ci zasugerować wizytę w ośrodku uzależnień terapianaleczow/pl/. Wysłałem tam swojego ojca na terapię w zeszłym roku i przyznam, że wrócił całkowicie odmieniony. Od tamtej pory nie pije już alkoholu i z naszej rodziny zniknęła całkowicie przemoc.

ODPOWIEDZ