Uzależnienie

varka
Posty: 34
Rejestracja: śr cze 10, 2020 5:31 pm

Uzależnienie

Post autor: varka »

Co byście zrobili gdyby ktoś z Waszych bliskich był uzależniony i po prostu nie chciał się leczyć? Ja już wychodzę z siebie i staję obok aby przekonać męża do terapii. Alkoholizm to okropny nałóg i przejmuje dosłownie władzę nad człowiekiem. Może powinnam skontaktować się z ośrodkiem terapii uzależnień Forest i podpytać co się w takich sytuacjach robi? Personel medyczny zna się na rzeczy i może mi podpowie.

Perto
Posty: 6
Rejestracja: sob sie 01, 2020 3:56 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: Perto »

U nas konieczna okazała się pomoc psychiatryczna i tak trafiliśmy na klinikę psychomedic/pl/psychiatra-lodz/ Był to zdecydowanie dobry wybór.

sodoma
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:23 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: sodoma »

Wiadomo, że nic na siłę. Można co najwyżej podpowiedzieć takiej osobie, jakie ma możliwości. Jedną z nich jest terapia uzależnień Marta Melka-Roszczyk: melka-roszczyk/pl/terapia-uzaleznien/ . Poczytajcie, czym charakteryzuje się taka terapia u psychologa.

pomarańcza
Posty: 69
Rejestracja: pt sie 07, 2020 10:53 am

Re: Uzależnienie

Post autor: pomarańcza »

Jak jesteśmy w temacie uzależnień to doskonale wiem, jak bardzo ważne jest to aby w ogóle zdawać sobie sprawę z tego że mamy pewien problem. A dopiero potem kolejnym krokiem jest udanie się na leczenie do ośrodka leczenia uzależnień. I tak też dowiedziałam się, że w ośrodku Nefo mają bardzo dobrą i wykształconą kadrę w której to odbędę detoks organizmu. Także od razu udałam się tam.

kalarepka
Posty: 88
Rejestracja: sob lut 01, 2020 3:17 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: kalarepka »

Uzależnienia to bardzo poważny problem dlatego też tak bardzo ważne jest uświadomienie sobie o takim uzależnieniu. A następnym krokiem jest udanie się do ośrodka Lewin na odwyk i terapię. Bo jednak w takim ośrodku mamy dostęp do specjalistów którzy doskonale wiedzą jak nam pomóc. Także myślę, że ten ośrodek to najlepsze co możemy zrobić w walce z uzależnieniem.

kostuszka
Posty: 11
Rejestracja: pn sty 27, 2020 10:12 pm

Re: Uzależnienie

Post autor: kostuszka »

Mój tata walczy z alkoholizmem. Pije już ponad 5 lat gdy zabrakło mojej mamy. Nie mógł sobie poradzić z śmiercią. Postanowiłam że umieszczę go w ośrodku terapii uzależnień Nefo. Mają tam wykwalifikowanych psychoterapeutów, którzy pomogą tacie wyjść z nałogu.

ODPOWIEDZ