Jak wybrać odpowiedni narożnik do salonu?

Oczywiste jest to, że salon stanowi serce każdego domu. To właśnie w tym miejscu odbywają się spotkania rodzinne, imprezy ze znajomymi czy poobiednie drzemki. Salon może pełnić również inne funkcje. Może on być połączony z jadalnią. Czasami stanowi on także biuro dla osoby pracującej zdalnie z domu. Dla niektórych salon jest też sypialnią. Jak więc wybrać odpowiedni mebel wypoczynkowy, który sprawdzi się idealnie do takiego pomieszczenia? Najlepszym pomysłem będzie narożnik. Poniżej dowiecie się, jaki model będzie dla was najbardziej odpowiedni.

Ustawienie narożnika w salonie

Bardzo często możemy spotkać się z narożnikiem ustawiony w rogu pomieszczenia. Jest to jego naturalne pomieszczenie, ponieważ dzięki swojemu kształtowi może on świetnie wpasować się w to miejsce. Nie tworzy on pustego kąta, tak jak w przypadku sofy oraz fotela. Tym samym zaoszczędzamy miejsce. Narożnik możemy więc umieścić w rogu między oknem, a ścianą. Parapet może w takiej sytuacji posłużyć jako półka na książki czy inne rzeczy. Nad takim meble, na ścianie możemy umieścić zdjęcia lub obrazy oprawione w ramkę. Przy narożniku warto postawić stolik kawowy. W ten sposób zaaranżujemy naprawdę wygodne i ładne wnętrze.

Warto wiedzieć, że róg nie jest jedynym miejscem dostępnym dla narożnika. Jeżeli mamy do dyspozycji większy salon, możemy zdecydować się na postawienie narożnika na środku pomieszczenia. W takiej sytuacji warto zdecydować się na narożnik w kształcie U. Będzie on skutecznie oddzielał strefy pomieszczenia. Bez problemu można rozdzielić nim strefę jadalną od strefy relaksu. Jeżeli decydujemy się na mebel rozkładany, warto odpowiednio go ustawić, aby swobodnie rozkładać nasz narożnik.

Jaki kolor narożnika wybrać?

Wybór koloru mebla wypoczynkowego jest dla niektórych naprawdę ciężkim zadaniem. Trzeba pamiętać, że meble, jak i ściany pomieszczenia powinny stanowić spójną całość. Dobór złych kolorów może skutkować tym, że przesiadywanie w salonie wcale nie będzie takie przyjemne. Jak możemy tego uniknąć? Jeżeli nie mamy pomysłu na konkretny styl naszego wnętrza, możemy zdecydować się na narożnik w stonowanym kolorze. Świetnie sprawdzają się tutaj szarości, beże oraz delikatne pastele.

Obecnie ściany w pomieszczeniach są coraz jaśniejsze. Przy wyborze narożnika możemy więc zdecydować się na kolor troszkę ciemniejszy lub jaśniejszy niż ten na ścianie. Jeżeli boisz się nudy oraz monotonii, warto dokupić wyraziste oraz kolorowe dodatki, takie jak poduszki, koce itd. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć naprawdę oryginalną przestrzeń w pomieszczeniu.

Jakie funkcje pełni narożnik?

Narożnik może pełnić różne funkcje, w zależności od tego, jaki model wybierzemy. Jak już wcześniej wspominaliśmy, większy narożnik w kształcie litery U świetnie sprawdzi się przy oddzielaniu stref w pomieszczeniu. Narożnik w kształcie litery L z funkcją spania, idealnie sprawdza się w kawalerkach oraz mniejszych salonach. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić naprawdę wiele miejsca. Niektóre narożniki posiadają także dodatkowe pojemniki na pościel czy półki, dzięki czemu możemy stworzyć własną biblioteczkę tuż przy centralnym miejscu odpoczynku. Jak widzicie jest to naprawdę praktyczny mebel, który świetnie pasuje do każdego typu wnętrza.

Dodaj komentarz