Kupno drzwi wewnętrznych – wszystko co powinieneś wiedzieć

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych ma ogromny wpływ na całość kompozycji naszej aranżacji. Odpowiednio dobrane będą skutecznie podkreślały nasz styl. Będą jak najbardziej funkcjonalne i solidne. Obecny zakres tego wyboru jest ogromny, przez co nie do końca wiemy na co warto postawić. Różnią się one bowiem pod względem stylu, barwy czy użytych materiałów. Mogą być bardzo wyeksponowane lub ukryte i pomysłowo zakamuflowane. Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat wyboru odpowiednich drzwi wewnętrznych.

Drzwi wewnętrzne w zależności od aranżacji

Ogólna aranżacja ma ogromny wpływ na odpowiedni wybór właściwych drzwi. Konkretny rodzaj i model drzwi nie będzie przecież pasował do wszystkich kompozycji. Z tego względu, we wnętrzach nowoczesnych, warto postawić na proste, geometryczne formy drzwi. Powinny być one pozbawione frezów i zdobień. Świetnie sprawdzą się wersje oszklone.

We wnętrzach minimalistycznych najczęściej wybierane są drzwi bezprzylgowe w prostej odslonie. Bardzo modnym wyjściem jest tutaj wybór drzwi na całą wysokość pomieszczenia. Z tego względu dobrze będzie zaprojektować takie drzwi na etapie projektu budowlanego. Bardzo ciekawą alternatywą są tutaj nowoczesne drzwi szklane, których całe skrzydło lub jego część stanowi przeszklenie przezroczyste lub mleczne.

W mieszkaniu loftowym świetnie eksponują się drzwi stalowe lub szklane drzwi przesuwne. Mogą być one wykonane ze szkła matowego lub zbrojonego. Na zamówienie można wykonać również drzwi ze stali, stali nierdzewnej lub z mosiądzu lub miedzi.

Klasyczny rodzaj drzwi

W wielu aranżacjach świetnie sprawdzają się klasyczne drzwi drewniane. Jest to również opcja dla osób, które nie przepadają za udziwnieniami i preferują prostotę w najlepszej odsłonie. Własnie dlatego świetnie będą tu pasować drzwi płycinowe w kolorze naturalnego drewna. Mogą być również malowane na biało. Przy wyborze klasycznych drzwi warto zwrócić szczególną uwagę na kształt frezu ramy drzwiowej i sam profil płycin. Może mieć to wpływ na osadzanie się kurzu. Ważny jest również układ płycin – proporcje i wielkość w stosunku do całego skrzydła.

Drzwi dopasowane do kolorystki ścian

Drzwi pod względem kolorystyki dzielimy na trzy główne kategorie. Są to drzwi białe – najbardziej popularne. Występować mogą również drzwi w całej palecie barw drewna, jak i drzwi z przewagą modnych szarości i grafitów. Często spotkać można też drzwi lakierowane. W przypadku wnętrz w których dominuje biel i czerń – najlepiej sprawdzą się drzwi w odcieniach szarości. W przypadku ścian pokrytych tynkiem strukturalnym odpowiednio kontrastować będą drzwi białe. Jeżeli jesteś zwolennikiem naprawdę kontrastowych rozwiązań to warto postawić również na białe drzwi, ale w zestawieniu ze znacznie bardziej kontrastującym kolorem ściany – na przykład ciemnozielonym.

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych pod względem aranżacji wcale nie musi być trudny. Trzeba znać tylko podstawowe rozwiązania, które gwarantują uzyskanie niesamowitego efektu.

Dodaj komentarz