Sprzątanie po remoncie – co najlepiej się sprawdza?

Remont bardzo często przynosi mnóstwo brudu, który jak się okazuje często jest trudno usunąć. Jest to zadanie trudne i czasochłonne, które wymaga od nas sporej ilości pracy. Jest jednak mnóstwo sprawdzonych produktów, które znacznie ułatwiają sprzątanie. Tutaj poznasz najlepsze rozwiązania, które rzeczywiście się sprawdzają. Zapraszamy do artykułu!

Nowoczesne preparaty do sprzątania

Podstawowe rozpuszczalniki do silnych zabrudzeń są dostępne od wielu lat. Jednak technologia budownictwa znacznie się zmieniła i aktualnie wykorzystuje się mnóstwo materiałów, które mogą skutecznie uszkodzić się od podstawowych preparatów. Dlatego właśnie powstały mieszaniny aktywnych substancji chemicznych, które można zastosować na współczesnych podłożach budowlanych, takich jak płytki ceramiczne, kamienne, szklane i wielu innych. Warto jest przeczytać dokładny opis działania takiego preparatu i zastosować się do zaleceń producenta. Bardzo często okazuje się, że takie produkty mają wiele zastosowań, które mogą pomóc nam również w codziennych porządkach.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas sprzątania po remoncie ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Współczesne preparaty do czyszczenia najtrudniejszych do usunięcia zabrudzeń są bardzo silne, dlatego mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Właśnie dlatego powinniśmy dokładnie czytać etykietę i zastosować się do zaleceń producenta. Dokładnie przemyśl to czy możesz użyć konkretnego preparatu w konkretnych okolicznościach. Jeżeli nie masz pewności to warto najpierw wykonać test w miejscu miej widocznym. Dotyczy to na przykład czyszczenia ścian po remoncie. Niektóre preparaty można stosować tylko i wyłącznie na zewnątrz – miej to na uwadze. Preparat dokładnie aplikuj tak jak zaleca to producent. Po wykonanym czyszczeniu powierzchnię należy ponownie przemyć, ale czystą wodą, wodą z mydłem lub z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń. Tak wyczyszczoną powierzchnię pozostaw do wyschnięcia.

W jaki sposób usunąć pozostałości po remoncie?

Po remoncie bardzo często jesteśmy w stanie znaleźć resztki zaschniętego cementu. Do niedawna stosowało się do tego przeważnie wodę z octem. Teraz znajdziemy na rynku świetne środki, które będą w stanie skutecznie wyczyścić nawet najgrubsze warstwy zaprawy. Są to koncentraty stosowane do usuwania nalotów cementowych.

Do usuwania resztek farb i lakierów sprawdzić się może dobry rozpuszczalnik do tego przeznaczony. Na opakowaniu farb lub lakierów znajdziesz adnotację do tego, co najlepiej będzie się nadawało. Możesz skorzystać na przykład z rozpuszczalnika uniwersalnego, który świetnie się do tego nadaje.

Często spotykamy się z problemem usunięcia nadmiernego silikonu uszczelniającego. Na nasze szczęście również tutaj pojawiają się specjalne preparaty. Jest to gęsta pasta do czyszczenia silikonu. Nakłada się grubą jej warstwę na szczeliwo silikonowe. Powinna być ona dwa razy większa do objętości samego silikonu.

Sprzątanie po remoncie bywa uciążliwe, ale wymienione wcześniej środki z pewnością ułatwią nam wszelkie prace.

1 Komentarz

Dodaj komentarz