W jaki sposób skutecznie zaprojektować swoje wnętrze?

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy na naszą aranżację wnętrza. Decydujemy się na coraz to bardziej śmiałe rozwiązania, które przykuwają uwagę domowników i gości. Jednak skuteczne wykonanie oryginalnej, modnej lub nietypowej aranżacji często wymaga pomocy odpowiedniego specjalisty. W tym przypadku będzie to architekt wnętrz, który z naszą pomocą stworzy idealne wnętrze, odpowiadające naszemu gustowi i oczekiwaniom. Jak wygląda taka współpraca i w jaki sposób skutecznie projektuje się wnętrza?

Odpowiednie biuro projektowe

Pierwszym krokiem będzie wybór odpowiedniego biura projektowego. Musi być ono adekwatne do naszego budżetu, gdyż najlepsi specjaliści cenią się często całkiem niemało. Szukając odpowiednich usług warto sugerować się opiniami, aby wybrać jak najbardziej rzetelne i sprawdzone usługi.

Układ funkcjonalny

Jeżeli wybraliśmy już odpowiedniego specjalistę, kolejnym krokiem będzie opracowanie odpowiedniego planu. Właśnie tutaj rozpoczyna się nasza współpraca, która opiera się na wzajemnych relacjach klienta z architektem. Na pierwszym miejscu opracowany zostanie układ funkcjonalny. Opiera się on na płaskim rzucie z góry, który obrazuje nam preferowany układ ścian i wyposażenia. Najczęściej otrzymuje się tutaj kilka niezależnych propozycji, które będą w stanie sprostać naszym oczekiwaniom. Czasem układ wnętrz wydaje się oczywisty, jednak często wymaga to wiele wspólnej czasy pomiędzy klientem a architektem.

Koncepcja wizualna

Kolejnym etapem jest tutaj koncepcja wizualna. Powstaje model 3D naszego nowego wnętrza, w którym meble gabarytowe zamieniamy na konkretne modele. Dodajemy oświetlenie i dekoracje. Ponadto decydujemy się na konkretne kolory, faktury i połyski. Tutaj będziesz wiedział dokładnie, jak prezentować będzie się Twoja nowa aranżacja. Czasem warto zobaczyć wszelkie wybrane rzeczy na własne oczy, gdyż różnić się mogą one z tym co widzimy w modelu 3D.

Dokumentacja i kosztorys

W ostatnim etapie przygotowana zostaje dokumentacja techniczna i kosztorys. Umożliwi to rozpoczęcie rozpoczęcie realizacji projektu. Zostają tutaj również ustalone wszelkie detale wnętrza, takie jak wnętrza szaf, mebli kuchennych i innych naszych potrzeb. Wykonanie kosztorysu zapewni nam wizualizację finansową, dzięki czemu będziemy wiedzieć ile funduszy musimy przygotować do realizacji naszego wnętrza.

Nadzór autorski

Bardzo często specjalistyczni architekci biorą na siebie nadzór nad przebiegiem wszelkich prac wykończeniowych. Będzie on doglądał, czy wszystko zostało wykonane w pełni estetycznie i starannie.

Projektowanie nowego wnętrza jest trudną sprawą, zwłaszcza dla początkujących. Własnie dlatego pomoc profesjonalnego architekta wydaje się być nieoceniona i bardzo pomocna. Dobry specjalista skutecznie spełni nasze oczekiwania, a my będziemy mogli odczuć pełną satysfakcję z nowego wnętrza.  Wybieraj mądrze w tym zakresie i postaw tylko i wyłącznie na sprawdzone rozwiązania.

Dodaj komentarz